Barion Pixel

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.

Overenie km podľa VIN

Približne každé 9. jazdené vozidlo má stočené kilometre

Blog - Overenie km podľa VIN

Najčastejšou podvodnou a neférovou praktikou, s ktorou sa stretávame pri kúpe ojazdeného vozidla sú stočené kilometre. Tento postup je využívaný mnohými predajcami a spoločnosťami. Reálny stav vozidla potom nezodpovedá tomu, čo tvrdí samotný predajca. V prípade kúpy takéhoto stočeného vozidla ste naleteli na podvod, ktorý môže vyústiť v priame problémy s autom. Overenie najazdených kilometrov je teda nevyhnutnosťou, bez ktorej ku kúpe ojazdeného vozidla nepristupujte.

Overenie km podľa VIN alebo ŠPZ vám prezradí reálny stav kilometrov, ktoré toto auto prešlo. Možno budete prekvapený, ako sa toto číslo bude líšiť od toho, ktoré vám prezradil predajca. Štatistiky predpokladajú, že manipuláciou s kilometrami prešlo približne každé deviate vozidlo! Často sa stáva, že predajcovia znižujú počet najazdených kilometrov až smiešne nízko, čo už na prvý pohľad nezodpovedá stavu vozidla. Nie je nič jednoduchšie, ako takýto podvod urobiť. Našťastie aj overenie stavu km je pre odborníkov hračkou.

Stačí vám ŠPZ alebo VIN číslo ojazdeného vozidla a špecialistov, ktorí sa v overovaní orientujú. Tí auto overia hneď na niekoľkých frontoch a pozrú sa naň zo všetkých strán. Na manipuláciu s kilometrami prídu a vtedy môže mať problémy už aj samotný predajca. Napriek tomu je však táto praktika častokrát prehliadaná, na čo v konečnom dôsledku dopláca práve kupujúci. Overenie originality kilometrov však nie je jedinou výhodou, vďaka ktorej sa vyhnete investícii do podvodného auta.

Vďaka overovaniu môžete zistiť, či auto nebolo kradnuté, či nie je zaťažené leasingom alebo či naň nie je uvalená exekúcia. Všetko sú to informácie dôležité a nevyhnutné ku kúpe správneho vozidla. Ak chcete naozaj férový obchod, predajca by tieto údaje v žiadnom prípade nemal zatajovať či pozmeňovať. To, či tak robí odhalia naši odborníci.

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach:


OVERENIE VOZIDLA

alebo

Kde nájdem VIN číslo ?

VIN číslo nájdete:

- malý technický preukaz

- velký technický preukaz

- pod čelným sklom vodiča, viditelné z vonku vozidla

- v motorovej časti vozidla

- v priestore dverí alebo stĺpiku dverí

Podporujeme platobné systémy:

  • barion platba kartou
  • platba paypal

Aj vďaka Vám môžeme podporovať neziskové organizácie a občianské združenia.

  • dobry anjel
  • haka
  • overeniekm

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.