Barion Pixel

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.

Overenie kradnutých vozidiel

Ročne sa ukradne až 2 000 vozidiel v SR a 80 000 v rámci EÚ!

Blog - Overenie kradnutých vozidiel

Vozidlo si zvyčajne kupujeme na dlhšiu dobu a je to teda investícia, nad ktorou sa vyplatí premýšľať. Keď už si vyberieme to, ktoré nám najviac vyhovuje, chceme si byť istí, že sme dostali vozidlo, za ktoré sme si naozaj zaplatili. A práve pri overovaní vozidiel môžu nastať komplikácie a nepríjemnosti. Overenie vozidla patrí k najdôležitejším krokom pred jeho samotnou kúpou a to najmä z jediného dôvodu – biznis s kradnutými vozidlami prekvitá!

Kradnuté vozidlá

Faktom, ktorý potvrdilo hneď niekoľko štatistík je, že sa na Slovensku ročne ukradne až 2 000 vozidiel! V Európskej únii sa toto číslo šplhá až k hodnote 80 000 vozidiel. To je naozaj ohromné číslo, keďže autá nepatria k objektom, ktoré si len-tak vezmete do vrecka. Tieto kradnuté vozidlá sa potom predávajú nič netušiacim kupujúcim, zvyčajne v inej krajine. Aj na územie Slovenskej republiky sa dostávajú takéto čierne vozidlá. Overenie ojazdeného vozidla podľa VIN podobným problémom zabraňuje. Nemusíte sa teda báť, že by ste nasadli do kradnutého auta a stali sa jeho vlastníkom.

Overenie vozidla podľa ŠPZ môže taktiež veľa napovedať o jeho pôvode. Ideálnym prípadom je overiť vozidlo čo najviac spôsobmi aby sme tak minimalizovali možnosť jeho neautentickosti na nulu. Overenie ojazdeného vozidla je teda vhodné vložiť do rúk odborníkom, ktorí vám stopercentne povedia, či je vaše novokúpené auto naozaj také, za aké ho predajca vydáva.

Problémy súvisiace s kúpou kradnutého auta

Ak overenie vozidla zanedbáte, problémy môžu siahať naozaj hlboko. Okrem právnych postihov a dlhodobých komplikácií s najväčšou pravdepodobnosťou prídete o vozidlo a možno aj o peniaze. Problémom ostáva aj to, že ojazdené vozidlá často predávajú známi, ktorí však nie sú ich vlastníkmi. Preto chýba priamy kontakt s vlastníkom vozidla a celý proces môže prebiehať iba cez sprostredkovateľa, ktorému veríme. Ceny ojazdených, a najmä tých kradnutých vozidiel, sú často veľmi príťažlivé, a preto siahame po tejto alternatíve. Vo výsledku to však môže byť bolestivý krok vedľa, ktorý nás môže stáť oveľa viac času, energie, síl a predovšetkým peňazí.

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach:


OVERENIE VOZIDLA

alebo

Kde nájdem VIN číslo ?

VIN číslo nájdete:

- malý technický preukaz

- velký technický preukaz

- pod čelným sklom vodiča, viditelné z vonku vozidla

- v motorovej časti vozidla

- v priestore dverí alebo stĺpiku dverí

Podporujeme platobné systémy:

  • barion platba kartou
  • platba paypal

Aj vďaka Vám môžeme podporovať neziskové organizácie a občianské združenia.

  • dobry anjel
  • haka
  • overeniekm

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.