Barion Pixel

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.

Rady ako na overenie jazdeného vozidla

Blog - Rady ako na overenie jazdeného vozidla

O rizikách kúpy jazdeného auta sme si už niečo povedali. Zistili ste, aké problémy vás môžu postretnúť, ak si nedáte pozor. V tomto článku vám, naopak, dáme zopár rád, ktorými riziko minimalizujete, a to v priebehu jazdy vozidlom, ako aj pomocou online nástroja.

Overenie jazdeného vozidla počas skúšobnej jazdy

V našich článkoch často spomíname, že sa kupci ojazdených áut nechajú zlákať na skvelý vizuálny stav vozidla, alebo pocit jazdy. Taktiež často podotýkame, že to vôbec nestačí. Ak však skutočne viac dáte na to, ako sa v aute cítite, vyskúšajte týchto pár trikov, aby ste osobné overenie jazdeného vozidla zvládli na výbornú:

 • Neunáhlite sa, a to nie len s kúpou, ale ani so skúšobnou jazdou. Ak vám aj majiteľ povie, že sa ponáhľa, vezmite si dostatok času na to, aby ste si auto poriadne prezreli a odskúšali.
 • Ak máte tú možnosť, počas skúšobnej jazdy výjdite z mesta na diaľnicu a auto roztiahnite. Aj pokiaľ sa nechystáte často brávať jazdené auto na diaľnicu, musíte zistiť, či má takú výkonnosť ako tvrdí predávajúci.
 • Ak natrafíte na nedostatok, jednoducho sa pýtajte. Mnoho kupujúcich sa nerado pýta a diskutuje, a tým robí chybu, pretože sa to môže vypomstiť.
 • Dbajte na to, čo všetko vám predávajúci k autu dá. Prezrite hlavne ručné náradie, rezervnú pneumatiku, alebo návod na obsluhu vozidla. Nezabudnite si preveriť stav servisnej knižky.

 

A teraz zopár tipov na overenie jazdeného vozidla priamo počas skúšobnej jazdy:

 • počas jazdy vždy riaďte sám,
 • vyskúšajte všetky rýchlosti, aj spiatočku a pri každej rýchlosti prejdite aspoň zopár metrov. Zistíte tak, či nie je problém s prevodovkou, alebo s nejakou rýchlosťou,
 • ak máte tú možnosť, zvoľte si na skúšobnú jazdu trasu so zákrutami, s prudším brzdením, alebo prejazdmi cez retardér,
 • pri jazde vyššou rýchlosťou skúste jemne pustiť volant, takto overíte geometriu vozidla, aj pri brzdení musí auto držať stopu.

 

Online overenie jazdeného vozidla

Ak ste spokojný s tým, čo vám predajca hovorí a tým, ako sa auto chová na ceste, je čas overiť si, či sú všetky informácie pravdivé.

To si dnes vyžaduje oveľa menej úsilia ako kedysi. Stačí vyplniť ŠPZ a VIN na overenie jazdeného vozidla priamo na web stránke. Za pár sekúnd sa dozviete všetky podstatné informácie - kradnuté auto, exekúcia, leasing a iné.

Ak skombinujete naše rady a dobre si overíte nielen fyzický stav vozidla, ale aj to, či vám majiteľ niečo netají, budete mať väčšiu istotu, že do jazdeného auta investujete správne.

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach:


OVERENIE VOZIDLA

alebo

Kde nájdem VIN číslo ?

VIN číslo nájdete:

- malý technický preukaz

- velký technický preukaz

- pod čelným sklom vodiča, viditelné z vonku vozidla

- v motorovej časti vozidla

- v priestore dverí alebo stĺpiku dverí

Podporujeme platobné systémy:

 • barion platba kartou
 • platba paypal

Aj vďaka Vám môžeme podporovať neziskové organizácie a občianské združenia.

 • dobry anjel
 • haka
 • overeniekm

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.