Barion Pixel

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.

Overenie leasingu auta

Každé 48. vozidlo je zaťažené leasingom

Blog - Overenie leasingu auta

Mnoho ľudí, ktorí plánujú kúpu vozidla, si ju v podstate nemôžu dovoliť. Preto siahajú k najrôznejším metódam – pôžičky, leasing, ojazdené vozidlá, podvodní predajcovia. Zo štúdií a štatistík vyplýva, že leasingom je zaťažené približne každé 48. vozidlo. Ak sa takéto vozidlo dostane do kolobehu predaja ojazdených vozidiel, môžu nastať komplikácie. Ako sa vyhnúť kúpe takéhoto vozidla a nedostať sa tak do zdĺhavých nepríjemností?

Odpoveď je jednoduchá – overenie vozidla. Overenie vozidla pomocou VIN čísla alebo overenie cez ŠZP sú dôležitými krokmi, ktoré vám zabezpečia, že vaše vybrané auto je naozaj čisté a predajca férový. Toto overenie samozrejme nastáva už pred samotnou kúpou a je nevyhnutné, aby sme naň mysleli s dostatočným predstihom. Overovanie áut vám môže ochrániť financie, čas aj energiu.

Kontrola originality je našťastie aj jednoduchým spôsobom ako zistiť, či je auto zaťažené leasingom. S kúpou takéhoto zaťaženého vozidla by ste kúpili aj bremeno, o ktoré ste rozhodne nestáli. Auto kupujeme na dlhšiu dobu, preto venujte svoj čas prieskumu a vyhnite sa tomu, aby ste nakoniec nekúpili mačku vo vreci.

Takéto overovanie je však najlepšie zveriť do rúk odborníkom, ktorí vedia overiť vaše vozidlo hneď na niekoľkých potrebných miestach. Potrebná je iba ŠPZ alebo VIN ojazdeného vozidla a vy ako kupujúci dostanete informáciu, či je auto vhodné na následnú kúpu alebo by ste od neho mali dať ruky preč.

Kontrola originality vozidla vám však okrem informácií o prípadnom leasingu vozidla poskytne aj ďalšie dôležité údaje. Môžete sa dozvedieť, či auto nebolo kradnuté, či predajca nestočil kilometre alebo nezatajuje ďalšie nevyhnutnosti. Predajcov je naozaj veľa a je ťažké nájsť férových. Sú to vaše peniaze, a preto si svoju investíciu chráňte. Overenie vozidla je skvelým riešením, ktoré vás ochráni pred problémami.

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach:


OVERENIE VOZIDLA

alebo

Kde nájdem VIN číslo ?

VIN číslo nájdete:

- malý technický preukaz

- velký technický preukaz

- pod čelným sklom vodiča, viditelné z vonku vozidla

- v motorovej časti vozidla

- v priestore dverí alebo stĺpiku dverí

Podporujeme platobné systémy:

  • barion platba kartou
  • platba paypal

Aj vďaka Vám môžeme podporovať neziskové organizácie a občianské združenia.

  • dobry anjel
  • haka
  • overeniekm

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.