Barion Pixel

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.

Overenie roku výroby vozidla

Každé 17. vozidlo je inzerované so zlým rokom výroby

Blog - Overenie roku výroby vozidla

Pri kúpe ojazdeného vozidla sa úvodný výber orientuje výhradne na inzeráty predajcov na internete, prípadne v časopisoch. Pravda, tieto inzeráty sú písané tak, aby vozidlo ukázali v čo najlepšom svetle a aby tak zaujali potenciálneho kupujúceho. Deje sa to prakticky pri každom produkte, práve auto je však investícia väčšia a dlhodobejšia ako čokoľvek iné.

Každé 17. vozidlo je inzerované so zlým rokom výroby! Ak bolo auto reálne vyrobené v roku 2006 no vy ho kúpite ako auto z roku 2010, prichádzate nielen o financie, ale aj o kvalitu. Vo všeobecnosti platí, že novšie auto bude drahšie. Tak isto bude v lepšom stave. Ak teda predajca tvrdí, že je auto novšie ako reálne je a vy ho kúpite, nedostanete to, za čo ste si zaplatili. Spolu so stáčaním kilometrov je toto jedna z najpoužívanejších praktík pri predaji ojazdených vozidiel. Ako sa týmto fintám vyhnúť?

Odpoveď je jednoduchá – overenie vozidla. Overenie vozidla pomocou ŠPZ alebo jeho jedinečného VIN čísla vám ponúkne všetky dôležité informácie, ktoré by ste pred samotnou kúpou rozhodne mali vedieť. Kontrola originality by mala prebehnúť už pred kúpou vozidla. Ak ste si teda vybrali auto cez inzerát, kontaktujte predajcu, stretnite sa s ním, potrebné čísla si odpíšte a stiahnite sa. Tieto čísla potom vložte do systému na overenie ojazdených vozidiel a o ostatné sa postarajú odborníci špecializovaní na overovanie. Tí preskúmajú všetky úrady a informácie, ktoré sú potrebné k čo najdôkladnejšiemu overeniu. Neunikne im nič a ich prácou je nájsť aj ten najmenší problém.

Overenie vás však neochráni iba pred zavádzajúcim rokom výroby či stočenými kilometrami. Prezradí aj to, či auto nie je zaťažené leasingom alebo naň nie je uvalená exekúcia. Ide teda o kompletný servis, ktorý je potrebné pred kúpou ojazdeného vozidla vykonať. Ak zistíte, že je všetko v poriadku, až vtedy uvažujte nad vami vybraným vozidlom. Tento prieskum vám ochráni peniaze a čas a ušetrí vás nepríjemných problémov. Nekupujte mačku vo vreci!

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach:


OVERENIE VOZIDLA

alebo

Kde nájdem VIN číslo ?

VIN číslo nájdete:

- malý technický preukaz

- velký technický preukaz

- pod čelným sklom vodiča, viditelné z vonku vozidla

- v motorovej časti vozidla

- v priestore dverí alebo stĺpiku dverí

Podporujeme platobné systémy:

  • barion platba kartou
  • platba paypal

Aj vďaka Vám môžeme podporovať neziskové organizácie a občianské združenia.

  • dobry anjel
  • haka
  • overeniekm

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.