Barion Pixel

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.

Zistenie majiteľa podľa ŠPZ

Blog - Zistenie majiteľa podľa ŠPZ

Mnohí z nás iste poznajú tú alebo podobnú nepríjemnú situáciu. Spokojne sa poberáte so svojím nákupom cez úzke preplnené parkovisko k svojmu tátošovi. S dobrou náladou vlečiete nákupné tašky a na prste pretáčate kľúče od auta, keď to zrazu zbadáte. Obrovský škrabanec na nárazníku, chýbajúce spätné zrkadlo, zničený svetlomet či azda aj všetko naraz. Dobrú náladu vystrieda hnev. Vo vzduchu cítiť nepríjemné vybavovačky a financie zbytočne tečúce von z vašej peňaženky. Obzeráte sa v stratenej nádeji či na vás azda z druhej strany parkoviska nekýva páchateľ alebo aspoň nejaký svedok. Páchateľ si hádam práve doma zapol televíziu ani najmenej sa nechystajúc k hrdinskému priznaniu. Pri troche šťastia sa ukáže svedok, ktorý svedomito zapísal evidenčné číslo vozidla, ktoré spôsobilo škodu, alebo tento údaj po krátkej hre na detektíva zistíte priamo z kamerových záznamov. No ako zistiť majiteľa vozidla podľa ŠPZ?

Na dopravnom inšpektoráte vám nepomôžu

Prvé a hádam to najjednoduchšie čo každého z nás napadne, keď stojí pred podobnou situáciou, je práve dopravný inšektorát. So špinavým papierikom s ŠPZ poznačeným nervozitou sa vyberáme práve tam v nádeji, že nám v takejto situácii bude poskytnutý kontakt na majiteľa a teda aj pravdepodobného páchateľa. V tejto situácii samozrejme máme právo na náhradu škody, avšak tam sa mena či kontaktu nedopátrate. Dopravný inšpektorát má z pochopiteľných dôvodov zo zákona zakázané poskytovať osobné údaje majiteľov vozidiel v evidencii. Inšpektorát vám pri overení ŠPZ poskytne len informácie o samotnom vozidle. To isté platí aj o stránke www.overenie-vozidla.sk. Overením ŠPZ sa teda svojej náhrady škody určite nedopátrate.

Ako teda postupovať?

V prípadoch tohto typu vám zostáva jedine možnosť riešiť vec cez poisťovňu a teda zistiť u ktorej poisťovne má majiteľ uzavreté poistenie. Overenie PZP je jednoduchý spôsob zistenia majiteľa podľa ŠPZ. K takejto informácii je na internete voľný prístup. Kliknutím na stránku www.skp.sk (Slovenská kancelária poisťovatelov) a následným zadaním dopátranej ŠPZ vinníka zistíte číslo poistky i meno poisťovne, ktorá auto poistila. Potom stačí už len do danej poisťovne zatelefonovať. Na linke vám povedia ako ďalej postupovať pri vašej žiadosti o náhradu spôsobenej škody. Celá situácia je nepríjemná a zdĺhavá, avšak netreba podceniť svoje právo na kompenzáciu. Takéto udalosti sú u nás na dennom poriadku, preto je určite dobre vedieť ako si pomocou overenia PZP pomôcť. Poisťovna je azda tou najrýchlejšou a nejjednoduchšou možnou cestou k riešeniu situácií tohto typu.

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach:


OVERENIE VOZIDLA

alebo

Kde nájdem VIN číslo ?

VIN číslo nájdete:

- malý technický preukaz

- velký technický preukaz

- pod čelným sklom vodiča, viditelné z vonku vozidla

- v motorovej časti vozidla

- v priestore dverí alebo stĺpiku dverí

Podporujeme platobné systémy:

  • barion platba kartou
  • platba paypal

Aj vďaka Vám môžeme podporovať neziskové organizácie a občianské združenia.

  • dobry anjel
  • haka
  • overeniekm

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.