Barion Pixel

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.

Overenie ŠPZ

Blog - Overenie ŠPZ

Z ŠPZ vozidla možno zistiť o danom vozidle mnoho zásadných informácií. Jedná sa o všeobecné informácie ako hmotnosť, výkon, VIN číslo a mnoho ďalších. Ale zistenie majitela podľa ŠPZ bude ťažké, ba až nemožné. Údaje o majiteľovi ako jeho meno, bydlisko a iné vám úrady nevydajú, keďže sa jedná o osobné údaje. Z ŠPZ vám však budú vydané zásadné informácie priamo z TP vozidla.

Prečo je overenie ŠPZ dôležité?

Na trhu sa čoraz viac množia prípady až príliš prefíkaných predajcov. V snahe zvýšiť predajnú cenu píšu v inzerátoch o danom vozidle nepravdivé informácie. Akokoľvek neférové nám takéto konanie pripadá, musíme pripustiť, že počet takýchto prípadov je na našom trhu skutočne nemalý. Napríklad obľúbený trik s kw vozidla, kedy predajcovia radi zvýšia hodnotu napr. z 85kw až na príjemných 115kw. Keďže dané vozidlo sa vyrábalo s oboma motorizáciami. Takto umelo navýšia autu cenu, ktorú si za takto vybavený voz určite môžu zapýtať. V inzeráte jedno v aute druhé a kupujúci zrazu zostáva veľmi nemilo prekvapený. Overením ŠPZ kupovaného vozidla môžete predísť stavu, kedy sa budete cítiť hlúpo oklamaný a obratý o peniaze. Pomocou ŠPZ získate dôležité informácie priamo z TP, čo sa už určite nedá nijako oklamať. Možno vám overenie vozidla pred kúpou pomocou ŠPZ pripadá ako strata času, no skutočne možno takýmto počinom predísť nepríjemným situáciám.

Ako overiť vozidlo pomocou ŠPZ?

Azda najklasickejším spôsobom overenie ŠPZ je osobná návšteva dopravného inšpektorátu. Ide o zdĺhavý a pomerne drahý proces. Práca tohto úradu by sa určite nedala spájať so slovíčkom rýchlosť či efektivita. Dlhé rady, pomalá práca a v neposlednom rade byrokracia tvoria z návštevy tohto inštitútu celodennú nervovú hru. O zlepšení procesu si môžete prečítať aj náš ďalší článok o prepise auta.Slovenské úrady si za kolok na údaje o vozidle z ŠPZ účtujú aj celkom mastný poplatok. Kolok vás bude stáť 20€.

Na našej stránke www.overenie-vozidla.sk možno dostať report obsahujúci všetko to, čo vám naservírujú aj na úrade. V cene 9,90€ nájdete údaje z TP vozidla ako aj mnoho ďalších informácií.

Väčšina z nás si pri predstave návštevy úradu, okrádajúcu nás o čas i peniaze, s tým, čo nám v skutočnosti hrozí a o aké percento pravdepodobnosti podvodu sa skutočne jedná. Hneď na to sa rozhodneme ponechať to náhode. To však v žiadnom prípade nie je správny prístup. Ako ste sa vyššie dočítali v dnešnej dobe existujú aj rýchlejšie, pohodlnejšie a v neposlednom rade o celú polovicu lacnejšie možnosti overenia ŠPZ. Využime túto možnosť a chráňme sa rizík plynúcich z kúpy ojazdeného auta.

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach:


OVERENIE VOZIDLA

alebo

Kde nájdem VIN číslo ?

VIN číslo nájdete:

- malý technický preukaz

- velký technický preukaz

- pod čelným sklom vodiča, viditelné z vonku vozidla

- v motorovej časti vozidla

- v priestore dverí alebo stĺpiku dverí

Podporujeme platobné systémy:

  • barion platba kartou
  • platba paypal

Aj vďaka Vám môžeme podporovať neziskové organizácie a občianské združenia.

  • dobry anjel
  • haka
  • overeniekm

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.