Barion Pixel

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.

Overenie najazdených kilometrov a 3 spôsoby ako na to

Blog - Overenie najazdených kilometrov a 3 spôsoby ako na to

Stáčanie kilometrov je ešte stále obľúbená praktika všetkých autičkárov. Každý deň slovenskými bazármi prejdú desiatky áut, ktoré majú stočené kilometre a ich majitelia sa to nikdy nedozvedia. Prevencia bola však vždy kľúčom k úspechu. V prípade áut chápeme prevenciu ako overenie najazdených kilometrov.

Tri najčastejšie spôsoby ako na overenie najazdených kilometrov

Kontrola originality - stále zostáva jedným z najužitočnejších spôsobov, ako overiť najazdené kilometre. Kontrola originality meria širokú škálu parameterov a jedným z nich je aj stav kilometrov. Identifikátorom, ktorý hovorí, či vozidlo prešlo kontrolou, sú tiež nálepky IRIS DENT, ktoré môžu byť rozmiestnené na vozidle - objavujú sa na viditeľných, ale taktiež aj na nie príliš viditeľných miestach. Faktom ale zostáva, že na našich cestách je len málo vozidiel, ktoré prešli opakovanou kontrolou originality.

Servis - oficiálne servisy vedú vlastné softwareové servisné databázy. Kvalitné servisy majú zároveň celosvetovo jednotný informačný systém, kde je možné dohľadať rôzne druhy informácií o vozidle. Overenie najazdených kilometrov pohodlne overíte napríklad v prípade VW Group, v Toyote, alebo aj iných automobilkách. Je však nutné kontaktovať viacero servisov, aby ste sa dopátrali k relevantným informáciám.

Online overenie najazdených kilometrov - asi najpohodlnejším a najrýchlejším spôsobom ako zistiť stav kilometrov, je využiť overenie vozidla online. Nepotrebujete k tomu viac informácií, ako ŠPZ, alebo VIN číslo vozidla. Online databázy získavajú informácie z viacerých zdrojov a dnes už dokážu byť rovnako dôležité ako oficiálne zdroje, ku ktorým sa však dostanete po niekoľkých telefonátoch.

Ak teda potrebujete overiť najazdené kilometre vozidla, ktoré si chcete kúpiť, ponúka sa vám hneď niekoľko možností.

Spravidla záleží na tom, aká dôveryhodná je daná alternatíva a ako dlho vám potrvá, kým sa dostanete k informáciám, ktoré hľadáte.

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach:


OVERENIE VOZIDLA

alebo

Kde nájdem VIN číslo ?

VIN číslo nájdete:

- malý technický preukaz

- velký technický preukaz

- pod čelným sklom vodiča, viditelné z vonku vozidla

- v motorovej časti vozidla

- v priestore dverí alebo stĺpiku dverí

Podporujeme platobné systémy:

  • barion platba kartou
  • platba paypal

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.