Barion Pixel

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.

Overenie exekúcie na auto - nepríjemná záležitosť, ktorú nemôžete predvídať

Blog - Overenie exekúcie na auto - nepríjemná záležitosť, ktorú nemôžete predvídať

O reálnosti situácie, v ktorej si môžete nevedome kúpiť auto v exekúcii, sme vás už informovali. Táto problematika však dokáže vytvoriť ešte väčšie problémy ako si prvotne laici môžu predstaviť.

Akonáhle je totižto na strane predajcu človek, ktorý sa minimálne vyzná v zákonoch, vie narobiť kupcovi veľké problémy. Občas dokonca nepomôže ani legislatíva.

Overenie exekúcie na auto vás ochráni pred veľkým rizikom

V prvom rade si musíte uvedomiť dôležitú vec. Podpísaná kúpna zmluva je v akomkoľvek zmysle platná a nie je v žiadnom prípade protiprávna. To však nahráva do karát predajcovi. Vďaka uvalenej exekúcii vzniká situácia, kedy vozidlo nie je možné prepísať novému majiteľovi. Možné to je až v momente, kedy predávajúci uhradí dlh voči exekútorovi, ten zruší exekúciu a vozidlo môže byť prepísané.

Tu ale vzniká nové riziko, pred ktorým chráni jedine overenie exekúcie na auto.

Ak predávajúci neuhradí svoj dlh, exekútor zabaví dané auto, prakticky ho zoberie novému majiteľovi, pretože z právneho hľadiska majiteľa nemá. Je to príliš komplikované?

Aká najhoršia situácia môže nastať?

Ak exekútor skutočne vozidlo zabaví, znamená to, že ak chce nový majiteľ získať dané vozidlo, musí ho od exekútora odkúpiť. Exekútor, ak mu nie je exekučná čiastka vyplatená, vozidlo ponúkne vo verejnej dražbe, aby získal prostriedky na danú čiastku. V tej chvíli nastáva hra na mačku a myš, kde je stredobodom pozornosti nový majiteľ, jeho financie a vozidlo, ktoré by malo fakticky patriť jemu.

Východiská sú v tejto chvíli 2. Pričom z jedného vyplýva celoživotné ponaučenie.

Niektorí kupci úspešne pochodili vtedy, keď vyzvali predávajúceho, nech zabezpečí nápravu do 14 dní a vysporiada sa s exekútorom. Ak predávajúci nedodrží toto chovanie, kupca môže požadovať späť kúpnu cenu.

A ten druhý variant?

Overenie exekúcie na auto. To sa v dnešnej dobe dá urobiť v priebehu pár sekúnd. Stačí na to ŠPZ, alebo VIN číslo auta a priezvisko, obec a dátum narodenia majiteľa vozidla. Po zadaní týchto informácií môžete predísť nie len finančnej ujme, ale tiež právnym problémom, ktoré sa môžu ťahať dlhé týždne.

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach:


OVERENIE VOZIDLA

alebo

Kde nájdem VIN číslo ?

VIN číslo nájdete:

- malý technický preukaz

- velký technický preukaz

- pod čelným sklom vodiča, viditelné z vonku vozidla

- v motorovej časti vozidla

- v priestore dverí alebo stĺpiku dverí

Podporujeme platobné systémy:

  • barion platba kartou
  • platba paypal

Aj vďaka Vám môžeme podporovať neziskové organizácie a občianské združenia.

  • dobry anjel
  • haka
  • overeniekm

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.