Barion Pixel

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.

Kontrola VIN za vás zistí, či nie je auto z bazáru podozrivé

Blog - Kontrola VIN za vás zistí, či nie je auto z bazáru podozrivé

História vozidla je občas ako Pandorina skrinka - nikdy si nemôžete byť istý, čo z nej vyjde. Dnes sa už nemusíte nechať oklamať, pretože môžete jednoducho overiť aj také auto, ktoré neprešlo kontrolou originality.

Stačí na to kontrola VIN

Ak ste sa v minulosti rozhodli obzerať sa po vozidle bez jasnej histórie, bolo to riskantnejšie ako ruleta. Radšej ste si mohli nechať zájsť chuť a ušetrené financie použiť na rozumnejšiu investíciu. Iný prípad je, ak predáva vozidlo váš známy a vy predpokladáte, že by vás neoklamal, pravda je však taká, že aj také auto dokáže zázračne omladnúť.

Najkomplikovanejšia situácia nastáva, ak vozidlo, po ktorom sa pozeráte, je dovezené z cudziny, kde je občas takmer nemožné vystopovať predchádzajúci život auta. Pár rokov dozadu dokonca neexistoval ani nástroj, kde by stačila kontrola VIN na to, aby ste sa ochránili pred zavádzaním pri kúpe auta. Dnes je to už inak.

Ako a kedy využiť overenie vozidla vo váš prospech

V prípade, že požiadate predajcu jazdeného vozidla, aby pred predajom podrobil auto kontrole originality, máte dobre našliapnuté na správnu kúpu. Ak predajca odmietne kontrolu originality, dajte ruky preč.

Čo v prípade, že je predajca od vás ďaleko a vy chcete mať istotu, že nebudete merať dlhú cestu nadarmo?

Stačí, ak si zistíte VIN číslo a využijete kontrolu VIN číslom na overenie histórie a stavu vozidla. Ideálne je, aby ste kontrolu urobili predtým, než vozidlo zakúpite, alebo po tom, čo si na vozidle zajazdíte a zistíte, že by ste si ho radi kúpili.

Overovanie vozidla po kúpe stráca svoj zmysel. Spravidla platí, že malá investícia do online kontroly VIN, dokáže zabrániť veľkej katastrofe. Vizuálny stav auta dokáže zavádzať a klamať zmysly. Kontrola VIN vám sprostredkuje informácie a čísla, ktoré vám odkryjú akúkoľvek nezrovnalosť.

Zdieľajte článok na sociálnych sieťach:


OVERENIE VOZIDLA

alebo

Kde nájdem VIN číslo ?

VIN číslo nájdete:

- malý technický preukaz

- velký technický preukaz

- pod čelným sklom vodiča, viditelné z vonku vozidla

- v motorovej časti vozidla

- v priestore dverí alebo stĺpiku dverí

Podporujeme platobné systémy:

  • barion platba kartou
  • platba paypal

Aj vďaka Vám môžeme podporovať neziskové organizácie a občianské združenia.

  • dobry anjel
  • haka
  • overeniekm

Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.